کچلي در مردان چه دلايلي دارد؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها  کچلي در مردان دلايل مختلفي دارد.بنابر گزارش هاي منتشر شده، 50 درصد موي سر يک مرد پيش از آن که قابل ملاحظه باشد، مي ريزد.
  کچلي در مردان چه دلايلي دارد؟


  کچلي در مردان


  بنابر گزارش نشريه Men"s Journal، ريزش مو براي حدود 50 درصد از مردان رخ مي دهد که به ويژه در ميان مردان 50 ساله يا مسن‌تر مشهودتر است.
  به گزارش گروه سلامت عصر ايران به نقل از "اکتيو بيت"، در زمينه ريزش مو و طاسي، مردان معمولا به دو دسته تقسيم مي شوند. دسته نخست افرادي هستند که هر کاري براي نجات رشته هاي موي خود انجام مي دهند و دسته ديگر افرادي هستند که سرنوشت خود را مي پذيرند. در هر صورت، ريزش مو و مشاهده عقب نشيني خط رويش موها براي هر مردي ناخوشايند است. در ادامه با برخي حقايق جالب توجه در مورد طاسي مردان بيشتر آشنا مي شويم.
  بيشتر محصولات در برابر ريزش مو کارايي ندارند
  همانند بيشتر مسائل آرايشي و بهداشتي، افرادي نيز پيدا مي شوند که از مساله ريزش مو استفاده مي برند. در اين مورد، صنعت ريزش مو ارزشي بيش از 3.5 ميليارد دلار دارد. اما متاسفانه بسياري از راه حل هاي مقابله با ريزش مو ارزش چنداني ندارند. جداسازي درمان هاي معجزه آساي ساختگي و محصولات غلط انداز از راه حل ها واقعي ريزش مو دشوار است زيرا برخي افراد به دفاع از محصولات مورد نظر خود پرداخته يا مخالف محصولات ديگر هستند. مردان به اميد کسب نتايج مثبت هر راه حلي را امتحان مي کنند، بدون اين که ريشه هاي اصلي ريزش موي خود را شناسايي کنند.
  ممکن است اين موضوع را شنيده باشيد که خانواده مادري نقش مهمي در نازک شدن و ريزش موها دارد. اين مساله تا حدي درست است. ژن طاسي اوليه کروموزوم اکس است که از مادران منتقل مي شود، اما پژوهش ها نشان داده اند، مرداني که داراي پدري طاس هستند، نسبت به افرادي که پدر آنها طاس نيست، احتمال بيشتري دارد به الگوي طاسي مردانه مبتلا شوند.
  به گفته علم، مردان طاس جذاب‌تر هستند
  اين مساله در اوايل سال 2016 مطرح شد و براي افرادي که با روند ريزش مو و طاسي مواجه هستند مي تواند خبر خوبي محسوب شود. مطالعه اي که در سال 2016 انجام شد، مدعي بود که مردان طاس از حالتي مردانه‌تر، قدرتمندتر، و مسلط‌تر نسبت به همتايان مودار خود برخوردار هستند. پس به جاي مقابله با ريزش مو مي توانيد اين موضوع را پذيرفته و باقي موهاي خود را نيز بتراشيد.
  رسيدگي بيش از اندازه مي تواند عامل ريزش مو باشد
  هنگامي که قصد داريد موهايتان از ظاهر زيباتري برخوردار باشند، زمان زيادي را جلوي آيينه سپري مي کنيد و با شانه و برس و گاهي اوقات محصولاتي مانند ژل مو به جان آنها مي افتيد. مشخص شده است که رسيدگي بيش از اندازه مي تواند به ريزش موها منجر شود. شانه کردن يا برس زدن بيش از حد سخت موها استرس فيزيکي فراواني را به فيبر مو وارد مي کند و مي تواند به پوست سر آسيب برساند. اين مساله به ويژه زماني که موها خيس هستند و آنها را شانه مي زنيد درست است و به بيش از حد کشيده شدن مو منجر مي شود.
  احتمالا همين الان در حال از دست دادن مو هستيد
  بنابر گزارش هاي منتشر شده، 50 درصد موي سر يک مرد پيش از آن که قابل ملاحظه باشد، مي ريزد. در نتيجه، ممکن است زماني به فکر اقدام هاي محافظتي و پيشگرانه افتاده باشيد که ديگر خيلي دير شده است. خبر خوب اين است که اگر ريزش مو تدريجي باشد يک شبه از حالت کمي طاس به طاسي کامل نمي رسيد.
  تراشيدن موهاي سر تاثيري در رشد موي بيشتر ندارد
  بسياري بر اين باورند که تراشيدن منظم موهاي سر اين امکان را فراهم مي کند تا بار ديگر موها قوي‌تر و ضخيم‌تر از گذشته رشد کنند. اما رشد موهاي ضخيم‌تر پس از تراشيدن آنها ممکن است يک خطاي ديد باشد. با رشد موي جديد، تار مو قابل ملاحظه‌تر خواهد شد زيرا در مقايسه با نوک مخروطي معمولي مو از نوک ضخيم‌تري پس از تراشيدن برخوردار است.

  نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 30 دی 1395 ساعت: 20:36
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123