گذاشتن پاها روي هم مشکل زا است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها


   متخصص زنان و زايمان گفت: ايستادن طولاني مدت و پا روي پا انداختن در دوران بارداري موجب بروز واريس مي‌شود.  <a href='http://www.niloblog.com/top/گذاشتن/'>گذاشتن</a> پاها روي هم مشکل زا است


  پاهايتان را روي هم نگذاريد!


  فريده طاهري متخصص زنان و زايمان درباره واريس بارداري گفت: واريس پديده‌اي شايع در بارداري است که افزايش حجم خون در بارداري و فشار رحم باردار بر عروق لگن و شکم مانع برگشت خون از رگ‌هاي پا به قلب مي‌شود و اين عدم بازگشت خون و تجمع آن در اندام تحتاني احتمال خطر واريس پا را در بارداري افزايش مي‌دهد.  وي تصريح کرد: گشاد شدن عروق به دليل وجود هورمون پروژسترون در خون و اضافه وزن از عوامل مستعد کننده واريس به شمار مي رود و حدود يک سوم خانم‎هاي باردار ممکن است دچار واريس خفيف يا شديد شوند.
  طاهري ادامه داد: واريس بارداري همانند خطوط کششي پوست بيشتر زمينه ارثي دارد و در سه ماهه سوم بروز مي‌کند که ممکن است با درد و خارش همراه باشد.


  گذاشتن پاها روي هم مشکل زا است


  اين متخصص زنان و زايمان بيان کرد: لازم به ذکر است که واريس بارداري چند ماه پس از تولد نوزاد از بين مي‌رود هرچند در بارداري‌هاي بعدي مجددا عود خواهد کرد.  وي درباره پيشگيري از بروز واريس در مادران باردار گفت: مادران باردار براي پيشگيري بهتر است از ايستادن طولاني مدت يا نشستن در حالتي که پاها آويزان يا يک پا بر روي پاي ديگر قرار دارد، خودداري کنند و روزانه در حدود دو تا سه بار دراز کشيده و پاها را بالاتر از سطح بدن قرار دهند.
  طاهري ادامه داد: حتما بايد در برنامه روزانه مادران باردار پياده‌روي و ورزش‌هاي هوازي گنجانده شود.  اين متخصص زنان و زايمان بيان داشت: بهتر است زنان باردار قبل از برخواستن از بستر جوراب‌هاي ضدواريس بپوشند زيرا اگر در عروق واريسي خوني لخت شود ايجاد درد کرده و زن ب اردار حتما بايد به پزشک مر اجعه نمايد.
  وي توصيه کرد: بهتر است ماردان باردار از نيمه بارداري خود به پهلوي چپ خوابيده و از کفش‌هاي پاشنه کوتاه استفاده کنند.

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 3 آبان 1395 ساعت: 5:53
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123