اگر استرس و اضطراب اطرافيان روي شما تاثير ميگذارد اين مطلب را از

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها  خانم هايدي هانا نويسنده کتاب 5 راه براي تغيير رويکرد افراد در مقابله با استرس در اين ارتباط مي گويد..
  <a href='http://www.niloblog.com/top/اگر/'>اگر</a> استرس و اضطراب اطرافيان روي شما تاثير ميگذارد اين مطلب را از دست ندهيد


   استرس نوع دوم


  استرس مسري است، اجازه ندهيد نگراني اطرافيانتان روحيه شما را پايين بياورد. اگر در زندگي تان در گرفتاري ها و مراحل سخت شخص ديگري درگير شده ايد، شما قطغا استرس نوع دوم را تجربه کرده ايد. درست مثل وقتي که فردي خميازه مي کشد و شما نيز بلافاصله بعد از او خميازه ميکشيد، بدن شما مانند آينه اي اماده است کارها و احساسات ديگران را تقليد کند.
   
  در استرس نوع دوم، بدن شما از ارتعاشات منفي فرد ديگري که تحت فشار است متاثر مي شود و در اقدامي واکنشي در دفاع از خود سعي مي کند مثل او عکس العمل نشان دهد و با استرس بجنگد.واکنش ما به استرس بسيار حساس است، به طوري که اگر فردي علامتي  از استرس براي فرد ديگري ارسال کند، فرد مقابل سعي مي کند ان را شبيه سازي کرده و از همزاد پنداري کند.


  اگر استرس و اضطراب اطرافيان روي شما تاثير ميگذارد اين مطلب را از دست ندهيد   
  خانم هايدي هانا نويسنده کتاب 5 راه براي تغيير رويکرد افراد در مقابله با استرس در اين ارتباط مي گويد: وقتي فردي وارد اتاق مي شود، شما از حرفهايي که ميزند از زبان بدن از اشارات و از ابراز احساسات و يا لحن صحبت و يا حالات چهرع او متوجه ميزان استرس آن فرد مي شويد. با شناسايي اينکه چه کسي به شما استرس وارد مي کند، شما مي توانيد با آثار مخرب استرس نوع دوم مبارزه کنيد  و از بروز نشانه هاي استرس که باعث بيماري نيز مي شود جلوگيري به عمل آوريد.


  شما احساس مي کنيد استرس داريد اما علت آن را نمي دانيد


  يکي از نشانه هاي استرس نوع دوم اين است که شما نمي توانيد عامل اصلي آن را مشخص کنيد و دقيقا نمي دانيد چه چيزي شما را مضطرب و نگران مي کند.در اين گونه موارد منبع اصلي استرس مي تواند فردي در اطراف شما باشد که تحت فشار قرار دارد.
   
  به طور طبيعي اين حس در خود فرد به وجود مي آيد و علت آن نيز دريافت علايم هشداردهنده اشتباه فرد ديگري است.


  دکتر خوزه رابينسون که متخصص در امور مديريت استرس و ارائه استراتژي هاي مقابله با آن است در اين ارتباط مي گويد: افراد در مورد اين موضوع خيلي فکر نميکنند؛ در حالي که اين مورد از استرس بسيار موذي و آزار دهنده است.


  وقتي به فردي بدبين تبديل مي شويد


  وقتي توسط افرادي که همواره استرس دارند و مضطرب هستند احاطه شويد، اين موضوع اوقات خوشي شما را از بين مي برد. اين موضوع به خاطر آن است که مغز شما همواره در حال کنکاش است و به طور طبيعي توجه بيشتري به موارد منفي مي کند تا موارد مثبت و همين موضوع شما را به شدت به مسائل منفي بدبين مي کند. اگر شما فردي مثبت انديش هستيد و به مسائل با ديد مثبت نگاه ميکنيد و اطراف شما چند فرد منفي نگر حضور دارند، احتمال اينکه منفي بافي اطرافيان بر شما غلبه کند بسيار زياد است.
   
  براي برقراري تعادل در اين موقعيت ها، مغز شما نياز دارد تا در برابر هر واکنش يا صحبت منفي به طور متوسط سه پاسخ مثبت دريافت کند که اين عدد در محيط هاي کاري به 5 پاسخ مثبت نيز افزايش پيدا مي کند.همواره راهي براي بيان موفقيت هاي تيمي در جمع ها پيدا کنيد تا از بيان دلايل شکست اجتناب شود.


  همواره براي انجام کارهايتان عجله داريد


  اگر با مهلت زماني براي تکميل کارهايي که در پيش داريد فاصله داريد، احتمالا بايد يک برنامه ريزي خوب براي انجام کارهايتان باشيد و يا اينکه در زمره افرادي هستيد که با سرگرم شدن به کارهاي غيرضروري با همکاران خود فقط وقت خود را تلف ميکنيد؟ دکتر رابينسون در همين ارتباط مي گويد، هر لحظه از زمان براي افراد فوري و اورژانسي است و همين امر باعث مي شود تا افراد کارها را تا جاي ممکن سريع انجام دهند. اگر کيفيت انجام کار در سرعت آن اثر مي گذارد،يک گام عقب تر برويد و از خود بپرسيد آيا انجام سريع اين کار براي شما ارزش خاصي دارد يا خير؟


  اگر استرس و اضطراب اطرافيان روي شما تاثير ميگذارد اين مطلب را از دست ندهيد   
  همکار شما دائما نگران و مضطرب است


  يکي از بهترين راه هاي غلبه بر استرس نوع دوم اين است که افرادي که باعث ظهور واکنش هاي استرسي در شما مي شوند را شناسايي کنيد. هرگاه فرد مورد نظر را شناسايي کرديد بسيار محترمانه وقت کمتري را با او بگذرانيد و مثلا با عباراتي مثل اين که تنها 10 دقيقه براي تحويل يک پروژه به رييس فرصت داريد، مکالمه بيشتر با او را منتفي کنيد.دکتر هانا در اين زمينه معتقد است، اگر در شرايطي هستيم که ميدانيم فردي باعث ايجاد استرس در ما مي شود يا وقت ما را تلف ميکند اما در عين حال به برقراري ارتباط با او نيز نياز داريم، وقت از پيش تعيين شده اي براي برقراري ارتباط با او در نظر بگيريد و براي رابطه خود حد و مرز تعريف کنيد.اين موضوع وقتيمشکل ساز مي شود که رابطه شما با او کش پيدا کند و مدت زمان بيشتري با او سپري کنيد و بعدا متوجه مي شويد که آن فرد تنها انرژي شما را بيهوده تلف کرده است.


  وضعيت تحصيلي فرزندتان در مدرسه افت مي کند


  وقتي فرزندتان از مدرسه بر ميگردد يا والدين شما از سرکار بر ميگردند، احتمالا از اينکه با شما حرف بزنند يا نه متوجه خواهيد شد که روز بدي را سپري کرده اند يا خير.  دکتر رابينسون مي گويد،هر عضو خانواده که تحت فشار باشد به نوعي اين فشار را بروز مي دهد و منتقل مي کند. وقتي انها حوصله صحبت کردن با هيچ کس را ندارند و ما اين را در ک ميکنيم و به روي خودمان نمي آوريم در واقع در حال پنهان شدن در توعي باور اشتباه استرس زا هستيم.
   
  دکتر رابينسون در ادامه مي افزايد، به افراد خانواده خود فرصت دهيد تا حالشان بهتر شود، و مطمئن شوند که از سپري کردن وقت با شما و صحبت در مورد مسائل مختلف، حس خوبي به آنها دست مي دهد. يکي از اشتباهات بزرگ در اين لحظات، صحبت کردن فوري در مورد مشکلات و عوامل استرس زا است که ممکن است منجر به شکسته شدن حريم ها شود.


  هميشه احساس خستگي و بي حوصلگي مي کنيد


  هميشه دليلي براي اينکه فردي عصبي را در کنار خود داشته باشيد وجود دارد، حتي اگر نگراني ها و استرس ان فرد واقعا بر شما اثر نگذارد اما دوست داريد با او وقت بگذرانيد. اين استرس آزاردهنده را از روي خود برداريد، مغز شما تمام تلاش و انرژي خود را صرف اين مي کند که شما را زنده نگه دارد و با گذراندن وقت با افرادي که انرژي شما را مي گيرند آن را هدر ندهيد. ما خودمان دوست نداريم در شرايط استرسي قرار بگيريم اما بدن ما ناخودآگاه و با توجه به موقعيت و شرايط در اين فضا قرار مي گيرد و اين علتي است که انرژي ذخيره شده را مي گيرد و باعث مي شود که همواره احساس خستگي کنيد.


  وقتي نوتيفيکيشن ايمل برايتان مي آيد


  شما دو نوع از آگاهي و توجه داريد : مواردي که شما آگاهانه مي خواهيد به آنها توجه کنيد و مواردي که باعث مي شوند توجه شما به آنها جلب شود.وقتي شما مشغول انجام تکاليف درسي خود باشيد،يک نوتيفيکيشن ايميل مي تواند ناخودآگاه تمام حواس شما را به خود جلب کند و به مغز شما اين سيگنال را بدهد که شايد مورد جديدي براي ايجاد استرس در اين ايميل وجود داشته باشد. نوتيفيکيشن ها با غريزه وحشت انسان سر و کار دارند و آن را بر مي انگيزند و به اين معنا هستند که شما بايد توجه به هر چيز ديگري را متوقف کرده و به آن توجه کنيد.


  ايميل ناراحت کننده اي از يک دوست يا همکار دريافت مي کنيد


  دريافت يک ايميل ناراحت کننده مي تولند شما را دچار استرس فراگيري کند و همواره فکر شما را به اين نکته معطوف کند که فرستنده ايميل از چه چيزي ناراحت شده که اين ايميل را فرستاده است. و همين کنجکاوي باعث مي شود به سرعت کل متن ايميل را بخوانيد و اينکار را ممکن است با روش اشتباهي انجام دهيد.
   
  چرا که در حين خواندن ان متن شما زبان بدن فرستنده و تن صداي او را نداريد و به سادگي ممکن است موجب سوتفاهم و سوبرداشت شود. افراد معمولا خيلي رک و بي پرده صحبت مي کنند و احتياط را سرلوحه کار خود در مکالمات قرار نمي دهند. وقتي دچار اين حالت مي شويد غلات شور بخوريد و تحت تاثير چنين ايميل هايي قرار نگيريد و بي خيال آنها شويد.


  ايده هاي شما به طور کلي اصل نيستند


  يک رييس غرغرو به سادگي مي تواند شما را در وضعيت فشار قرار دهد و کارايي شما در کارتان را کاهش دهد.وقتي شما احساس استرس کنيد،مغز شما تمام انرژي خود را صرف متعادل کردن شما مي کند و انرژي براي به کار رفتن در بخش خلاقيت برايش نمي ماند. اگر تهديد جدي در خارج از محيط کاري براي شما استرس ايجاد کرده،  شما تنها قادر خواهيد بود تا امور مربوط به خود را انجام دهيد و خيلي به کيفيت آن توجه نمي کنيد. در اين موارد شما از خلاقيت خود استفاده نمي کنيد و تنها سعي در تمام کردن کار خود داريد تا از خود محافظت کرده باشيد.
   


  اگر استرس و اضطراب اطرافيان روي شما تاثير ميگذارد اين مطلب را از دست ندهيد


  استرس شما را تنبل مي کند


  استرس نوع اول قوي تر است. اين نوع استرس دقيقا بستگي به اين موضوع دارد که شما از لحاظ شخصيتي چه کسي هستيد. استرس نوع دوم تنها پس از اينکه موفق شود همه تاثيرات منفي را بر روي سلامت فرد بگذارد، فرد را ضعيف مي کند. و اگر به آن اجازه دهيد که در مدت طولاني بر شما و زندگي تان اثر بگذارد تبديل به استرس مزمن مي شود و همان اثراتي را خواهد داشت که استرس مزمن خواهد داشت که عبارتند از غذا نخوردن،افزايش کلسترول بد،کاهش کلسترول خوب خون و ...


  شما دچار توهم و ابهام مي شويد


  آيا احساس مي کنيد که فراموش کار شده ايد يا مدت زمان طولاني براي انجام يک تخصيص مي دهيد؟ در اين شرايط شايد استرس افراد اطرافتان را نيز ناديده بگيريد. اما اگر استرس افراد ديگر شما را تحت تاثير قرار مي دهد ، مغز شما همان استراتژي را به کار ميبرد که براي  واکنش به خطرات سريع از خود بروز ميدهد و اين بدان معناست که تمام تلاش خود را براي امن نگه داشتن شما به کار مي برد. دکتر هانا در اين ارتباط مي گويد، وقتي علايم استرس را از محيط اطراف دريافت مي کنيد، در اين شرايط به سختي مي توانيد درست و منطقي فکر کنيد.


  وقتي در حين صبحانه خوردن ، اخبار را نگاه ميکنيد


  اخبار منفي زيادي همواره در رسانه ها مطرح مي شود و همين عوامل افراد را در معرض استرس دست دوم قرار مي دهد.وقتي خبري غمگين کننده در مورد کشور يا ملت کشور خود مي شنويد به طور طبيعي استرس نوع دوم را  از ديگران مي گيرد. بر طبق مطالعاتي که در دانشگاه هاروارد انجام شده، افرادي که روز خود را با اخبار منفي شروع مي کنند 27 درصد نسبت به افرادي که 6 يا 8 ساعت بعد به طور داوطلبانه اخباري مثبت را مي بينند غمگين تر هستند.


  وقتي فرد پشت سري شما در صفي با صداي بلند مشغول صحبت کردن است


  اگر فردي در صف يک فروشگاه مدام به شما بگويد سريعتر  به جلو حرکت کن ممکن است براي خلاصي از فشاري که او بهشما وارد ميکند عجله کنيد. افراد معمولا يا در حال جنگ هستند يا در حال پرواز کردن هستند!  مکانيزم جنگيدن در حال شيوع در جامعه است. ممکن است دليلي براي عجله وجود نداشته باشد و تفاوتش در 5 يا 55 ثانيه باشد. شايد براي همکاري با فرد پشت سري خود کار مورد نظر او را انجام دهيد اما هرگز شادي خود را فداي خواسته هاي نا به جا و استرس زاي اطرافيان نکنيد.

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 3 آبان 1395 ساعت: 5:53
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123