خانه داري چقدر کالري از شما ميسوزاند؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها  خانه داري اغلب کاري خسته کننده و کسالت آور در نظر گرفته مي شود و تمرين و تحرک مفيدي که در پشت انجام کارهاي خانه نهفته است، مورد غفلت و فراموشي قرار مي گيرد.
  خانه داري چقدر کالري از شما ميسوزاند؟


  خانه داري


   آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده ايد که نيم ساعت جارو کشيدن، به ميزان کالري هاي دريافتي از يک قوطي نوشابه، کالري مي سوزاند؟
  براي کساني که با بي ميلي، کارهاي خانه را انجام مي دهند، اطلاع اين موضوع که براي انجام کارهاي خانه بايد کالري قابل توجهي را سوزاند، ممکن است به يک انگيزه تبديل شود.
  خانه داري اغلب کاري خسته کننده و کسالت آور در نظر گرفته مي شود و تمرين و تحرک مفيدي که در پشت انجام کارهاي خانه نهفته است، مورد غفلت و فراموشي قرار مي گيرد. شرکت در کلاس هاي ورزشي، تنها راه سوزاندن کالري و کاهش وزن نيست؛ اما يک فرد بزرگسال با وزن تقريبي 68 کيلوگرم براي انجام کارهاي خانه چه مقدار کالري مي سوزاند؟ با تابناک باتو همراه باشيد تا جواب اين پرسش را پيدا کنيد.


  نظافت
  شما براي انجام امور نظافتي سبک مانند گردگيري و يا آويزان کردن لباس ها، حدود 171 کالري در هر ساعت انرژي مصرف خواهيد کرد، ولي اگر شدت اين کارها افزايش يابد، کالري بيشتري را خواهيد سوزاند. بنابراين به ياد داشته باشيد که کالري مصرف شده براي انجام نظافت برابر با کالري 4 کولوچه کوچک يافاست.


  جارو کشيدن
  جارو زدن گرد و خاک کف آشپزخانه و يا برگ هاي ريخته شده در پاسيو در هر ساعت مي تواند حدود 269 کالري بسوزاند؛ به اين معنا که هر نيم ساعت جارو زدن برابر با 135 کالري مي سوزاند. حدوداً به اندازه انرژي موجود در يک قوطي نوشابه.


  جابجايي اسباب و اثاثيه
  هر چند چيدمان دوباره وسايل و اسباب منزل، اغلب کار سخت و دشواري است، علاوه بر تغيير دکوراسيون، منفعت هاي ديگري نيز دارد که سوزاندن 408 کالري از جمله اين منفعت هاست؛ بنابراين، يک ساعت فنگ شويي و تغيير دکوراسيون به اندازه 50 دقيقه بازي تنيس، کالري خواهيد سوزاند.


  باغباني
  در حالي که باغباني در فصل سرما کمي مخاطره آميز است، به محض رسيدن بهار، دستکش هاي خود را بپوشيد و به باغچه خود رسيدگي کنيد که اين کار حدود 339 کالري مي سوزاند. اگر يک ساعت از ماشين چمن زني استفاده کنيد، حدود 376 کالري انرژي مصرف خواهيد کرد. چيزي بيش از انرژي دو بطري ماء الشعير!


  نقاشي و رنگ آميزي اتاق
  اگر براي سال جديد، قصد رنگ آميزي و تغيير دکوراسيون خانه را داريد، بايد از سوزاندن 306 کالري خوشحال باشيد. اگر اين کار به زمان بيشتري نياز داشته باشد و اغلب هم همينطور است و حدود 4 ساعت زمان مي برد، يعني اينکه 1200 کالري انرژي مي سوزانيد که به اندازه کالري دو همبرگر بزرگ است.

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 26 بهمن 1395 ساعت: 6:23
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123