گرفتگي رگ ها با اين مواد غذايي | از خوردن آنها پرهيز کنيد تا سکت

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها  گرفتگي رگ ها در اثر خوردن بعضي مواد غذايي صورت مي گيرد.زبان ساده معناي گرفتگي رگ‌هاي خوني و در نهايت سکته قلبي است.
  گرفتگي رگ ها با اين مواد غذايي


  گرفتگي رگ ها


  مصرف برخي مواد غذايي باعث انباشته شدن پلاک‌هاي چربي در رگ‌ها شده و آنها را سفت و تنگ مي‌کنند. اين مساله نيز باعث بروز مشکلي به نام تصلب شرائين مي‌شود که به زبان ساده معناي گرفتگي رگ‌هاي خوني و در نهايت سکته قلبي است. درادامه با 7 ماده غذايي آشنا مي‌شويد که تاثير زيادي در گرفتگي رگ‌هاي خوني دارند.  تخم مرغ


  تخم مرغ جزو مواد غذايي‌اي است که بحث و جدل زيادي در خصوص آن وجود دارد. هميشه اين سوال وجود دارد افرادي که چربي خون دارند مي‌توانند تخم مرغ مصرف کنند يا خير؟ تخم مرغ حاوي چربي‌هاي حيواني است و بنابراين زياده روي در مصرف آن باعث افزايش کلسترول خون و تشکيل پلاک‌هايي در رگ‌هاي خوني مي‌شود. اگر عادت داريد هر روز صبح دو سه عدد تخم مرغ نيمرو کنيد بهتر است کمي مراقب باشيد. يادتان باشد که به‌خصوص زرده تخم مرغ حاوي کلسترول است. البته از آنجايي که اين کلسترول کمتر توسط روده‌ها جذب مي‌شود تخم مرغ تاثير متوسطي دارد. يادتان باشد که تخم مرغ خواص و فوايد زيادي دارد و نبايد از برنامه غذايي حذف شود.
   
  گوشت قرمز


  گوشت قرمز نه تنها عاملي براي افزايش خطر ابتلا به سرطان روده است بلکه مي‌تواند باعث افزايش خطر بيماري‌هاي قلبي وعروقي نيز باشد. نتايج بررسي‌ها نشان مي‌دهد ال کارنيتين موجود در گوشت قرمز خطر تصلب شرائين را بالا مي‌برد. يعني باعث افزايش خطر مسدود شدن عروق مي‌شود. علاوه بر اين گوشت قرمز چرب حاوي چربي‌هاي اشباع شده است که شهرت زيادي در افزايش کلسترول بد خون دارند. البته همچنان توصيه به حذف گوشت قرمز نمي‌شود. فقط بايد از مصرف روزانه آن خودداري شده و از ديگر منابع پروتئين مانند ماهي‌هاي چرب نيز استفاده شود.


  چربي‌هاي مضر


  چربي‌هاي ترانس از جمله دشمنان اصلي قلب محسوب مي‌شوند. اين چربي‌ها در غذاهاي آماده، پيراشکي و شيرينيجات صنعتي به ميزان زيادي وجود دارند. يادتان باشد که اين چربي‌ها حتي بيشتر از چربي‌هاي اشباع شده موجود در گوشت قرمز مضر هستند چون باعث کاهش ميزان کلسترول خوب و افزايش کلسترول بد خون مي‌شوند. در حين خريد محصولات غذايي به واژه «روغن‌هاي گياهي هيدروژنه» دقت کنيد. چون در نگاه اول به نظر سالم مي‌آيند اما واقعيت اين است که اين‌ها چربي‌هاي ترانس بوده و باعث افزايش کلسترول بد خون مي‌شوند.


  نمک


  اگر در معرض بيماري‌هاي قلبي قرار داريد بهتر است غذاهايتان را شور و پرنمک نکنيد. به خاطر اينکه از هر 2 نفر که عادت به زياده روي در مصرف نمک دارد يک نفر به پرفشاري خون مبتلا مي‌شود. اين بيماري نيز باعث سفتي رگ‌هاي و پيري رگ‌هاي خوني شده و انعطاف آنها را از بين مي‌برد. نمک همچنين باعث رسوب در رگ‌ها مي‌شود که در نهايت براي قلب مشکل ايجاد مي‌کند.
   
  پنيرها


  پنيرها جزو مواد غذايي هستند که افراد در معرض خطر سکته قلبي بايد در مصرف آنها احتياط کرده و حد تعادل را رعايت کنند. پنيرها حاوي ميزان بالايي کلسترول بوده و ميزان کلسترول بد خون را افزايش مي‌دهند. در نتيجه زمينه ايجاد رسوب در رگ‌ها بالا مي‌رود. علاوه بر اين پنيرها به دليل چربي و نمک زيادي که دارند امکان ابتلا به پرفشاري خون را نيز افزايش مي‌دهند. بنابراين لازم است که در مصرف پنير دچار افراط نشويد.


  محصولات لبني


  بدون شک هيچ چيز به اندازه خوردن کره يا خامه با انواع مرباها دلچسب نيست. اما بايد حواستان باشد که دچار زياده‌روي نشويد. خامه نيز همانند شير و کره جزو محصولات لبني است و حاوي ميزان زيادي چربي اشباع شده خطرناک براي رگ‌هاست. يادتان باشد که مصرف چربي‌هاي اشباع شده براي افرادي که در معرض مشکلات قلبي عروقي هستند، توصيه نمي‌شود. اين چربي‌ها باعث افزايش کلسترول خون شده و رسوب ايجاد مي‌کنند که منجر به تنگ شدن رگ‌ها مي‌شوند. توصيه مي‌شود به جاي خامه يا کره و غيره از روغن زيتون يا روغن کلزا براي پخت‌وپز استفاده کنيد..


  سوسيس و کالباس


  اين گوشت‌هاي فراوري شده نه تنها هيچ خيري براي بدن ندارند بلکه انواع مشکلات و بيماري‌ها را نيز به جان افراد سالم مي‌اندازند. سوسيس و کالباس و غيره باعث افزايش کلسترول بد خون مي‌شوند. زماني که کلسترول خون بالا باشد پلاک‌هايي ايجاد مي‌شود که به جداره رگ‌ها چسبيده و باعث کند شدن جريان خون مي‌شوند. در نتيجه خطر بروز سکته قلبي افزايش مي‌يابد. فراموش نکنيد که اين مواد غذايي همچنين حاوي ميزان زيادي نمک هستند. يادتان باشد که چربي گوشت‌هاي قرمز حاوي چربي‌هاي اشباع شده است که باعث افزايش کلسترول بد خون مي‌شوند. البته منظورمان اين نيست که مصرف گوشت قرمز را به طور کلي حذف کنيد.

  نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 26 بهمن 1395 ساعت: 6:23
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123